Mire figyeljünk, ha édes hármasban logopédiázunk a számítógépünkkel, vagy telefonunkkal? Összegyűjtöttem néhány fontos dolgot, amit érdemes átgondolni, mielőtt kezdődik az óra.
- Ki lehet próbálni, még a hívás előtt, hogy hogy szuperál a mikrofon és a kamera, érdemes tesztelni, hogy minden működik-e.
- Nyugodt idő legyen. Ezt az időt most szánja csak magára! Javaslom, keressen egy olyan helyet, ahol egyedül lehet. Mondja meg a többieknek, akik egy fedél alatt laknak Önnel, hogy most olyan, mintha nem lenne otthon, hogy ne kelljen megszakítani a foglalkozást semmi miatt sem.
- Ha segítőre van szüksége az óra alatt, akkor természetesen ő is beletartozik a terápiás foglalkozásba.
- Ha nincsen más Önön kívül és egyedül van, érdemes megbeszélni, hol tartózkodik éppen, hogy esetleges veszély esetén tudjon a terapeuta intézkedni.
- Ha nem szeretné, hogy valamit lásson a másik, akkor tegye ki a képből. Például a szkájpon a hátteret el lehet homályosítani, hogy ne azt nézegesse a másik.
- Nézze meg, hogy áll a töltöttséggel! Biztonságból odakészítheti a töltőjét.
- Érdemes ablakkal szemben ülni, így jó lesz a megvilágítás.
- Érdemes úgy ülni, hogy ne csak a feje látszódjon, üljön kicsit hátrébb a kamerától, hogy a felsőtestét is láthassam. Így meg tudja mutatni a légzését, a testtartását is.
- Ha kell, készítse elő a szemüvegét, ha épp olvasni kell valamit a képernyőn.
- Készítse elő, ha szüksége van eszközökre (ropi, zizi, víz, ceruza, papír, akármi)
Elsőre ennyi jutott eszembe. Ha van valamilyen ötlete még, írja meg bátran, kíváncsian várom.